آزادگان دوران دفاع مقدس معلمان مکتب سلحشوری و استقامت هستند امام جمعه یزد:

آزادگان دوران دفاع مقدس معلمان مکتب سلحشوری و استقامت هستند

آزادگان دوران دفاع مقدس معلمان مکتب سلحشوری و استقامت هستند

یزد- امام جمعه یزد گفت: روحیه سلحشوری، خدایی و استقامت را باید در تربیت نسل جدید مورد توجه داشته باشید و به نسل جدید آموزش دهید.

آیت الله محمدرضا ناصری ظهر چهارشنبه در جمع آزادگان دوران دفاع مقدس با اشاره به خاطره‌ای از دوران اسارت خود در زندان‌های عربستان سعودی، اظهار داشت: اعلامیه‌های اصلی همیشه در نزد امام (ره) باقی می‌ماند و ما با کپی کردن و بازگرداندن اصل اعلامیه به امام خمینی (ره)، نسبت به پخش اعلامیه‌ها اقدام می‌کردیم. ‌

ناصری ادامه داد: در زمان برگزاری یکی از جشن‌های شاهنشاهی، امام (ره) گفتند که چند نفر حدود ۴۰ هزار اعلامیه را از نجف به مکه ببرند و این در حالی بود که رابطه عربستان سعودی با آمریکا به شدت قوی بود و همچنین تمام تشکیلات امنیتی عربستان در اختیار ایران هم بود.

وی افزود: در آن سال تعدادی زیادی از نیروهای ساواک به مکه آمده بودند و با لباس‌های مبدل در تمامی کاروان‌ها حضور داشتند و این امر پخش اعلامیه‌ها را سخت کرده بود و انقلابیون با اندیشیدن تدابیری توانستند اعلامیه‌ها را به سختی به مکه برسانند.

امام جمعه یزد با اشاره به سختی و مشقت‌های موجود در مسیر پیشبرد اهداف انقلاب و پخش اعلامیه‌ها در آن زمان، عنوان کرد: در عربستان و عراق در هنگام پخش اعلامیه‌ها، ایرانیان بسیار تنها بودند و حتی حجاج ایرانی در اوایل پخش اعلامیه، دلهره و اضطراب داشتند اما با کمک خدای متعال توانستیم وظایف خود را به درستی انجام دهیم.

ناصری گفت: در این مسیر توسط سازمان امنیتی عربستان، دستگیر شدم اما خدای متعال به من نیرویی داد که شکنجه‌های ساواک را تاب بیاورم و اسامی اشخاص مهم را فاش نکنم.

وی افزود: ساواک علاوه بر شکنجه‌های جسمی، شکنجه‌های روحی نیز داشت ولی کمک‌های خداوند باعث شد تا بتوانیم استقامت کنیم و پس از اینکه با غل و زنجیر ما را به زندان ریاض فرستادند با دیدن افراد دیگری که دستگیر شده بودند، متوجه درایت امام در حذف آن جمله شدم که اگر بود، قطعاً همه ما را گردن می‌زدند.

امام جمعه یزد با تاکید بر استقامت در مسیر خداوند اظهار کرد: آزادگان عزیز دوران دفاع مقدس، رنج‌های زیادی را متحمل شدند و توصیه من به شما این است که همواره از خداوند بخواهید که در مسیر الهی هیچگاه قلب و قدم شما سست نشود.

ناصری ادامه داد: روحیه سلحشوری، خدایی و استقامت را باید شما عزیزان در تربیت نسل جدید و فرزندانتان مورد توجه داشته باشید و به نسل جدید آموزش دهید.