اختیارات وزارت اقتصاد به استان‌ها واگذار می‌شود

مدیرکل اقتصاد و دارایی یزد گفت: وزارت اقتصاد برای توسعه اقتصادی استان‌ها اختیارات خود را واگذار می‌کند.

 محمد دهقان منشادی با اشاره به اینکه ۳۵ اختیار وزیر اقتصاد در حوزه‌های اقتصادی، بانکی، بیمه ای، مالیاتی وگمرکی به استان‌ها واگذار شده است، گفت: وزارت اقتصاد مواردی را که برای توسعه اقتصادی استان‌ها مورد نیاز باشد و آن را درخواست کنند تفویض می‌کند و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

وی در نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد افزود: شرط این وزارتخانه در واگذاری اختیارات این است که در استفاده از اختیارات شفافیت وجود داشته باشد و از آن به بهترین نحو استفاده شود.

به گفته دهقان منشادی، حوزه‌های کسب و کار، سرمایه گذاری، مولد سازی دارایی مازاد دولت، امور بانکی و به خصوص پرداخت تسهیلات ارزان قیمت موضوع تبصره ۱۸ قانون بودجه، معافیت‌های مالیاتی، امور گمرکی، بیمه‌ای و … از جمله مواردی عنوان کرد که تاکنون تفویض اختیار شده است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی یزد با بیان اینکه این تفویض اختیار طی مکاتبه‌ای به دستگاه‌های استانی وزارت اقتصاد ابلاغ شده است ضمن تاکید بر تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه، از مدیران این مجموعه‌ها خواست موارد پیشنهادی تفویض اختیار در حوزه کاری خود را اعلام کنند تا به وزارت اقتصاد منعکس شود.