استاندار:حوزه صنعت و معدن را سیاست‌زده نکنیم

استاندار:حوزه صنعت و معدن را سیاست‌زده نکنیم

استاندار یزد بر پرهیز از نگاه سیاسی و سیاست‌زدگی در حوزه صنعت، معدن و بازرگانی و ایجاد سرمایه اجتماعی در این عرصه تاکید کرد.

به گزارش روز شنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، مهران فاطمی در دیدار با اعضای هیئت موسس اتاق بین المللی جوانان یزد افزود: قرار گرفتن یزد در میان چهار استان صنعتی و معدنی کشور مرهون تلاشهای شبانه روزی پیشکسوتان این عرصه است.

وی با تسلیت شهادت حضرت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان، فقدان رئیس جمهور، امام جمعه، وزیر و استاندار با این سطح از تلاش و کوشش را ضایعه بسیار بزرگی دانست و گفت: صبوری، اخلاق‌مداری، پرهیز از اختلافات جناحی و سیاسی، اهمیت به وحدت و انسجام ملی، ولایتمداری، تحول‌خواهی و مردمداری واقعی، تلاش و کوشش، ساده‌زیستی و پاک‌دستی به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های رئیس جمهور شهید بود.

استاندار یزد افزود: جوان سازی مدیریت، تشکیلات، اندیشه ها و عملکردها در حوزه های مختلف از نیاز های امروز کشور است و اساس بیانیه گام دوم انقلاب، بر مبنای نقش آفرینی جوانان بوده و بار حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، عمرانی باید به نسل جوان منتقل شود.

فاطمی ادامه داد: یکی از شعارهای شهید رئیسی، دولت مردم به معنای حضور آنان در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی حکمرانی کشور بود و یکی از محورهای این مردمی سازی، تشکل سازی است تا مردم با حضور در قالب ساختارهای قانونمند و هدفمند در حوزه های مختلف نقش آفرینی کنند.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ به نام جهش تولید با مشارکت مردم،افزود: در راستای تحقق شعار سال، تشکل های حوزه های مختلف می‌توانند در قالب حلقه‌های میانی نقش آفرینی کنند.

استاندار یزد گفت: اتاق بین المللی جوانان بخشی از حلقه های میانی در حوزه اقتصاد است و این مجموعه، فعالین جوان بخش اقتصادی را پس از شبکه سازی به جریان مدیریت اقتصادی کشور وصل می‌کند.

فاطمی افزود: پیشتازی استان در زمینه تشکیل اتاق بین المللی جوانان اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر است و حمایت های لازم از فعالیت ها و برنامه های هدفمند و قانونی این مجموعه را داریم.

وی ادامه داد: رعایت حرمت پیشکسوتان در اتاق ببن المللی جوانان یزد و تقویت مراودات و استفاده از تجربیات آنان باید در راس فعالیت های این تشکل باشد و قرار گیری یزد در میان ۴ استان صنعتی و معدنی کشور مرهون تلاش‌های پیشکسوتان علی رغم وجود سختی‌ها و محدودیت‌ها است.

استاندار یزد با اشاره به اهمیت مسئله نوآوری و نوزآیی در فعالیت‌های اتاق بین المللی جوانان یزد گفت: کنشگری‌های اقتصادی این مجموعه باید منجر به تنوع بخشی در فعالیت های صنعتی، صنایع نو ظهور، مسائل دانش بنیانی و اقتصاد هویت پایه و هویت ساز شود.

فاطمی افزود: برای حفظ جایگاه یزد در میان استان‌های برتر راهی جز تغییر ریل گذاری های فعلی استان وجود ندارد و بر این اساس یکی از محورهای مورد پیگیری اتاق بین المللی جوانان یزد بروزرسانی محورهای صنعتی، معدنی، بازرگانی و اقتصادی سند یزد نوین است.

وی اظهار داشت: همکاری و تعامل با مجموعه های مرتبط، پرهیز از دخالت نگاه سیاسی و سیاست زدگی در این حوزه، ایجاد سرمایه اجتماعی برای مجموعه و نیز برگزاری آیین افتتاحیه اتاق بین المللی جوانان یزد در آینده نزدیک باید دنبال شده و اجرایی گردد.