استاندار یزد:حذف واسطه موثری‌ترین راهکاربرای کنترل گرانی است

استاندار یزد:حذف واسطه موثری‌ترین راهکاربرای کنترل گرانی است

استاندار یزد با بیان این‌که ۸۰۰ قلم کالا که در استان یزد تولید می‌شود، نباید گرانتر به دست مصرف کننده یزدی برسد، گفت: حذف واسطه ها موثرترین راهکار برای کنترل گرانی‌هاست و برای آن نیازمند تقویت تعاونی ها هستیم.

 مهران فاطمی شامگاه دیروز در نشست هماهنگی راه‌اندازی سکو‌های تنظیم بازار در استان یزد، با اشاره به دستور رئیس جمهور برای بهره گیری از شبکه‌ای قوی برای توزیع بدون واسطه ۱۶ قلم کالای اساسی در کشور، اظهار کرد: برای کنترل گرانی باید بتوانیم کالا‌های اساسی را بدون واسطه به دست مردم برسانیم.

وی با تاکید بر حل مشکل مالیات توزیع کنندگان، حذف واسطه ها را موثرترین راهکار برای کنترل گرانی‌ها دانست و افزود: همه سازمان‌ها و ادارات باید در این خصوص تعامل و همکاری کنند.

استاندار یزد گفت: باید سازوکار‌ها را فعال کنیم تا بازار استان متعادل و تنظیم شود و یکی از بهترین ظرفیت‌های موجود در این زمینه مجموعه شرکت تعاونی‌های مصرف هستند که در این نشست در خصوص چگونگی حضور آن‌ها در سامانه شبکه توزیع بحث و تبادل نظر شد.

فاطمی با تاکید بر بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های مردمی هم تصریح کرد: با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی خیلی از مشکلات حل می‌شود و تعاونی‌ها بهترین بستر اعتماد به مردم هستند

وی با بیان این‌که متاسفانه به علت برخی بی توجهی‌ها، روز به روز شاهد ضعیف ترشدن تعاونی‌ها هستیم، اظهار کرد:‌ ما دست نیاز را به سوی تعاونی‌ها دراز می‌کنیم تا بتوانیم بازار را کنترل کنیم.

استاندار یزد با اشاره به وضعیت معیشت مردم هم گفت: ما در کشور بالاترین رشداقتصادی را داریم و با ظرفیت‌هایی که در استان موجود است می‌توانیم فقر مطلق را ریشه کن کنیم.

فاطمی در پایان با بیان این‌که ۸۰۰ قلم کالا در استان یزد تولید می‌شود، تأکید کرد: نباید کالا‌هایی که در یزد تولید می‌شوند، بصورت  گرانتر به دست مصرف کننده یزدی برسد.