اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده در سیل اخیر

اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده در سیل اخیر

امام جمعه یزد گفت: امید است با اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده بخشی از خسارت های وارد شده جبران شود.

آیت الله «محمدرضا ناصری» در دیدار با سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام کشور با اشاره به آسیب دیدن اشتغال های کوچک در یزد به علت سیل روز گذشته، اظهار کرد: اشتغال های بزرگ و کوچک استان یزد در سیل اخیر دچار آسیب های زیادی شده است و امید است با اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده بخشی از خسارت های وارد شده جبران شود.

امام جمعه یزد عنوان کرد: مشاغلی همچون پوشاک و نساجی در سیل اخیر خسارت های زیادی را متحمل شدند و نیاز است به این صنایع بیش از گذشته توجه شود زیرا صنعت پوشاک و نساجی از صنایع مهم استان و کشور هستند.

وی افزود: امروزه شاهد تعطیلی کارگاه های نساجی در استان و کشور هستیم و این نشان دهنده این است که صنعت نساجی دچار مشکل بزرگی شده که نیاز است هر چه سریع تر در راستای رفع این مشکل اقدام شود.

امام جمعه یزد گفت: واردات پوشاک به کشور از دلایل مهم و اصلی آسیب رساندن به صنعت نساجی و پوشاک کشور است و در این راستا باید با اشتغالزایی در زمینه تولید پوشاک با کیفیت در کشور، در زمینه احیا صنعت نساجی گام برداشت.

ناصری با تاکید بر بی نیاز کردن کشور در زمینه پوشاک، تصریح کرد: با آموزش زنان و مردان در زمینه تولید پوشاک  با کیفیت در هر استان و سرمایه گزاری دولت در این زمینه امید است در آینده ای نه چندان دور، در صنعت نساجی به خود کفایی برسیم.

وی افزود: با توجه به فرهنگ ایرانی-اسلامی نیاز است که پوشاکی متناسب با این فرهنگ تولید و عرضه شود و طراحان لباس می توانند با ایجاد مُد متناسب با فرهنگ استان و کشور به تولید لباس های زیبای ایرانی – اسلامی و متمایز کردن پوشاک ایرانی از پوشاک های خارجی در معرفی تاریخ، فرهنگ، تمدن، کیفیت و اصالت نقش بسزایی داشته باشند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه تغییر و تحول در زمینه پوشاک و نساجی یکی از محورهای مورد توجه دولت است عنوان کرد: باید با تحقیقات درست، آموزش صحیح و سرمایه گزاری مناسب به احیا این صنعت در کشور کمک شود و این مهم تنها با همت مردم، توجه ویژه دولت و ورود سرمایه گزاران خصوصی تحقق می یابد.