بیش از ۲ هزار رای جایگزین حبس یزد طی یک سال گذشته

صدور بیش از ۲ هزار رای جایگزین حبس در استان یزد طی یک سال گذشته

صدور بیش از ۲ هزار رای جایگزین حبس در استان یزد طی یک سال گذشتهخبرگزاری آریا-رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: از تیرماه سال گذشته تا خرداد ماه سال‌جاری ۲ هزار و ۳۱۹ رای جایگزین حبس از سوی همکاران قضایی استان یزد صادر شده است.
غلامعلی دهشیری در خصوص اقدامات دادگستری استان یزد در راستای کاهش جمعیت کیفری افزود: استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، کاملا قانونی و دارای آثار و پیامد‌های مثبت بسیاری است. اجرای مجازات‌های جایگزین حبس علاوه برحذف مشکلات و آسیب‌های ناشی از زندان و حفظ کرامت انسانی هزینه‌های اجرای عدالت کیفری را نیز به گونه‌ای چشمگیری کاهش می‌دهد.
وی با بیان اینکه اجرای مجازات‌های جایگزین حبس به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و تا حدودی رفع ایراد‌های حبس منجر می‌شود، افزود: علاوه بر آن جلوگیری از ورود مرتکب به محیط و فضای جرم زای زندان و برچسب مجرمانه خوردن می‌تواند نقش بسزایی در پیشگیری از ارتکاب مجدد جرم داشته باشد.
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در راستای بخشنامه‌های رئیس قوه قضاییه و دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها ازهمکاران قضایی استان خواسته شده تا درجهت تحقق اهداف پیش بینی شده در این دستورالعمل، زمینه کاهش جمعیت کیفری و بازگشت مجرمین به جامعه را فراهم کنند.
دهشیری افزود: از تیر ماه سال گذشته تا خرداد ماه سال‌جاری ۲ هزار و ۳۱۹ رای جایگزین حبس از سوی همکاران قضایی استان یزد صادر شده و همچنین ۱۸۹ محکوم با استفاده از پابند الکترونیک از نعمت آزادی برخوردار شده‌اند.