فراخوان  سراسری فیلم و عکس اربعین ” طریق الحسین علیه السلام “ موضوع :تهیه و ارسال عکس و فیلم راهپیمایی عظیم اربعین حسینی ( حماسه حضور و ارادت ) و جلوه‌های ماندگار زیارت اباعبدالله الحسین (ع) و صحنه‌های دلدادگی و ابراز ارادت به آن حضرت در ایام اربعین.

فراخوان سراسری فیلم و عکس اربعین ” طریق الحسین علیه السلام “

فراخوان سراسری فیلم و عکس اربعین ” طریق الحسین علیه السلام “
■مهلت: ۲۰ شهریور۱۴۰۲■
موکب رسانه ، فضای مجازی و مستند سازی خادمان خورشید کربلا با مجوز و همکاری دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد و ستاد اربعین استان یزد
موضوع :تهیه و ارسال عکس و فیلم
راهپیمایی عظیم اربعین حسینی ( حماسه حضور و ارادت ) و جلوه‌های ماندگار زیارت اباعبدالله الحسین (ع) و صحنه‌های دلدادگی و ابراز ارادت به آن حضرت در ایام اربعین.
فراخوان عکس
بخش‌های مسابقه عکس:
– تک عکس
– مجموعه عکس
مقررات:
– شرکت برای عموم آزاد است.( حرفه ای و غیر حرفه ای )
– هر عکاس می‌تواند با تعداد ۷ تک عکس و یک مجموعه عکس (۵ تا ۱۰عکس) در این مسابقه شرکت نماید.
– آثار باید با فرمت JPEG با حداقل رزولوشن dpi 300 به آدرس eitaa.com/pryazd ارسال شود.
– ارسال آثار با حجم کمتر از ۲۰ مگابایت از طریق بارگذاری هنگام ثبت اثر از طریق شبکه پیام رسان ایتا eitaa.com/pryazdانجام گیرد.
– برای ارسال آثار با حجم بیشتر از ۲۰ مگابایت لازم است ابتدا مشخصات اثر به آدرس پیام رسان فوق ارسال گردد، سپس یک نسخه لوح فشرده حاوی آثار که نام عکاس و اثر بر روی آن درج شده است به نشانی یزد- خیابان کاشانی – بعد از پارک هفتم تیر – کوچه ۱۵ خرداد – نبش چهارراه اول – ستاد بازسازی عتبات عالیات ( ساعت اداری ) – موکب رسانه ای خادمان خورشید کربلا ارسال دارند .
– عکس‌ها می‌بایست در مراسم ایام اربعین سال ۱۴۰۲ گرفته شده باشد – ضمنا ترجیحا از مواکب استان یزد باشد
– شرکت‌کنندگان می‌بایست عکس‌های خود را با نام و نام خانوادگی خود به صورت انگلیسی و شماره‌گذاری شده نامگذاری و ارسال نمایند.
– مشخصات هر اثر ارسالی شامل: نام و نام خانوادگی، سن، تحصیلات، نشانی دقیق و شماره ثابت و همراه عکاس، عنوان، مکان و زمان هر عکس؛ می‌بایست در شبکه اجتماعی ایتا ( به آدرس فوق) درج شود.
– آثار می‌بایست مستند باشد و از هرگونه دستکاری با نرم‌افزارهای رایانه‌ای یا حک و اصلاحی که جنبه مستند بودن عکس را مخدوش می‌سازد اجتناب شود.
– عکس‌های ارسالی نباید دارای امضای عکاس، تاریخ، پاسپارتو، قاب، واترمارک و لوگو باشند.
– دبیرخانه، ارسال‌کننده عکس‌ها را صاحب اثر می‌شناسد. در صورتی که خلاف آن اثبات شود اثر حذف و کلیه امتیازات متعلق به آن ابطال می‌شود.
– عکس‌های ارسالی عودت نخواهد شد.
– در صورت ناقص بودن فایل‌های ارسالی، آثار به نمایشگاه راه پیدا نخواهد کرد.
– برگزارکننده، کلیه حقوق چاپ و نشر آثار اعم از دیجیتال یا چاپ ورقی و برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را برای خود محفوظ می‌دارد.
– آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه ارسال شود، در مسابقه شرکت داده نخواهد شد.
– ارسال آثار به دبیرخانه به منزله پذیرش شرایط خواهد بود.
– اخذ تصمیم نهایی درباره هر نکته‌ای که در مقررات حاضر پیش‌بینی نشده و یا ابهامات ناشی از مفاد آن در اختیار دبیر مسابقه است.
– ستاد برگزاری مسابقه برای تولیدآثار تبلیغی و تلویزیونی مسابقه، اجازه استفاده حداقلی از آثار را دارد.
– به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه پایانی راه پیدا کند (به غیر از عکاسان منتخب حائز رتبه از سوی هیأت داوران که جوائز ویژه دریافت خواهند کرد) گواهی شرکت و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۲ریال به عنوان حق‌التألیف اهدا خواهد شد.
– ارائه عکس های لحظه ای ( خود عکس) و فردی یا گروهی اشخاص مشروط بر اینکه امکان نمایش داشته باشد همچنین سراسر عکس ها بلامانع است
زمان برگزاری نمایشگاه و اعلام برگزیدگان اطلاع رسانی خواهد شد
فراخوان فیلم:
بخش‌های مسابقه فیلم:
– داستانی کوتاه، مستند، تهیه گزارش مردمی ، گزارش فعالیت و ارائه خدمات مواکب و هیئات و … (تولید اثر با تلفن همراه یا دوربین فیلمبرداری)
– نکته : خدمات مواکب در استان ، درحین سفر به عراق و در مراسم پیاده روی عظیم و معنوی اربعین میتواند باشد .
مقررات بخش فیلم:
– شرکت برای عموم آزاد است.
– محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد. ( حرفه ای و غیر حرفه ای )
– برای بخش فیلم، امکان بارگذاری تا حجم ۲۰ مگابایت برای هر فیلم در شبکه اجتماعی ایتا به آدرس eitaa.com/pryazd مسابقه فراهم گردیده است. درهنگام ارسال آثار مشخصات کامل درج شود
– دبیرخانه هیچ مسئولیتی در قبال آسیب احتمالی ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت‌کنندگان ندارد.
– فیلم‌هایی که مدارک آن ناقص ارسال شود یا فیلم آن معیوب باشد در مسابقه شرکت داده نخواهد شد.
– ضروری است پس از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان، اصل فیلم به دبیرخانه واصل شود. در غیراین صورت، فیلم از بخش مسابقه حذف می‌گردد.
– اصل فیلم‌های برگزیده می‌بایست با یکی از فرمت‌های DVCAM ، HD ، HDV و FULL HD ارائه شود (ترجیحاً AVI بر روی هارد دیسک یا DVD.) – آدرس یزد – خیابان کاشانی – بعد از پارک هفتم تیر- کوچه ۱۵ خرداد – نبش چهارراه اول دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات ( ساعت اداری )
– اخذ تصمیم نهایی درباره هر نکته‌ای که در مقررات حاضر پیش‌بینی نشده و یا ابهامات ناشی از مفاد آن در اختیار دبیر مسابقه است.
– برگزارکننده مسابقه برای تولیدآثار تبلیغی و تلویزیونی مسابقه، اجازه استفاده حداقلی از آثار را دارد.
– شرکت در مسابقه به منزله پذیرفتن قوانین آن است.
– حداکثر زمان فیلم‌های کوتاه بخش داستانی و مستند ۳۰ دقیقه می‌باشد.
– آن دسته از فیلم‌هایی که تهیه‌کننده حقوقی و حقیقی دارند در صورت پذیرفته‌شدن، باید نامه مجوز حضور در مسابقه توسط تهیه‌کننده به دبیرخانه ارسال گردد.
آدرس دبیرخانه:
یزد- خیابان کاشانی – کوچه ۱۵ خرداد – دفترمرکزی ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد ( موکب رسانه ای خادمان خورشید کربلا )
نکته حائز اهمیت :
۱-درصورت اینکه سوالی را مد نظر دارید در شبکه اجتماعی معرفی شده صرفا مطرح نمائید – از پذیرش تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری معذوریم .
۲- به ۱۵ اثر برتر در بحش عکس و فیلم جوائزی به عنوان یادبود اهداء میگردد . ضمنا آثار بخش عکاسی در نمایشگاه مردمی که متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد به نمایش گذاشته و فیلمهای منتخب از شبکه های رسانه ای عرضه و ارائه میگردد.
التماس دعا – موکب رسانه ای خادمان خورشید کربلا – یزد