ناوهای موشک انداز در مسابقات جام دریا

امیر دریادار دوم «فرامرز نصری» در بین شرکت کنندگان هفتمین دوره از مسابقات جام دریا گفت: مقام معظم رهبری بر درخشش نیروهای ایرانی در این مسابقات تاکید ویژه دارند و با توجه به کسب قهرمانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ششمین مسابقات جام دریا به میزبانی ایران، حضور در این مسابقات اقتدار کشورمان را به نمایش خواهد گذاشت و پرچم مقدس و پرافتخار ایران را در میادین بین المللی به اهتزاز در خواهد آورد.

معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی راهبردی ارتش تصریح کرد: هدف از شرکت در این مسابقات توسعه دیپلماسی با تقویت قدرت دفاعی است. ورود به این عرصه برای کشور ما منافع بسیاری دارد که از آن جمله می توان به افزایش ارتباطات، ارتقای توان و آمادگی رزمی اشاره کرد.

وی افزود: ایران اسلامی در راستای برگزاری رقابت‌هایی از این دست در داخل کشور و بین مناطق سال آینده میزبان این رقابت ها را در جنوب کشور خواهد بود. ایران کشوری با موقعیت و شرایط خاص در دنیاست که پرچم استقلال را برافراشته است و کشورهای جهان با حساسیت ویژه و با چشمانی باز و هوشیار ما را زیر نظر گرفته اند لذا رعایت مسائل انضباطی و ظاهری بسیار حائز اهمیت است.

ناوهای موشک انداز جوشن و پیکان برای شرکت در هفتمین دوره مسابقات جام دریا ظهر امروز (شنبه،۱۵ مرداد) از منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع) انزلی عازم شهر باکو در جمهوری آذربایجان شدند.