هشدار معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس یزد در خصوص نظارت والدین بر کودکان

هشدار معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس یزد در خصوص نظارت والدین بر کودکان

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس استان گفت: از آویختن زیور آلات قیمتی به کودکان و رها کردن آنها به تنهایی در معابر عمومی، کوچه و خیابان ها برای بازی و تفریح خودداری کنید.
سرهنگ “محمدرضا مزیدی” در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار کرد: والدین برای پیشگیری از بروز هرگونه اتفاق ناگواری برای فرزندانشان می بایست نظارت کارمل را بر رفت و آمد و رفتار آنها داشته باشند.
این مقام مسئول یاداور شد: خانواده ها لوازم بازی گران قیمت کودکان را فقط در نقاط حفاظت شده و تحت نظارت خودتان به آن ها بدهند.
وی افزود: از آویختن زیور آلات قیمتی به کودکان و رها کردن آنها به تنهایی در معابر عمومی، کوچه و خیابان ها برای بازی و تفریح خودداری کنید.
مزیدی افزود: فقط در صورت نیاز و با نظارت خودتان موبایل را در اختیار کودکان قرار دهید و از حمل موبایل توسط فرزندان کم سن و سال بدون حضور والدین در کوچه و خیابان اجتناب شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس یزد گفت: به کودکان بیاموزید در اماکن عمومی از مقابل چشم شما دور نشوند و به کودکان خود آموزش دهید که به افراد غریبه اعتماد نکنند.
این مقام مسئول گفت: کودکان کم سن خود را برای خرید به مغازه نفرستید و حتی برای بازی با سایر کودکان، بیش از حد از شما دور نشوند.
سرهنگ مزیدی با تاکید بر این مطلب که فرزندان شما هیچ گونه خوراکی از افراد غریبه قبول نکنند گفت: به فرزندانتان بیاموزید به بهانه های گوناگون، مثل خرید بستنی یا غیره به دنبال افراد غریبه نروند.
وی گفت: هنگامی که کودکان، در حال بازی در اماکن عمومی و بوستان ها هستند نظارت کامل را بر آنها داشته باشید.
مزیدی در خاتمه بار دیگر بر لزوم توجه و نظارت خانواده ها در این ایام بر رفتار و رفت و آمد فرزندانشان تاکید کرد و یادآور شد: با رعایت هشدارها و توصیه های پلیس، از بروز مشکلات و گرفتاری ها برای خانواده ها و همچنین عواقب بعدی آن برای فرزندانتان پیشگیری کنید