هفته سفال وسرامیک جشنواره «توراندخت» برگزار می‌شود

هفته سفال وسرامیک جشنواره «توراندخت» برگزار می‌شود

به نقل از روابط‌عمومی رویداد، جشنواره بین‌المللی سرامیک «توراندخت» از ۱۱ تا ۱۶ خرداد ماه در گالری زرنا برگزار خواهد شد. برگزارکننده این جشنواره بین‌المللی، بنیاد «توراندخت عمرانی‌فر» است که هر ساله به کوشش آریا عمرانی‌فر فرزند توراندخت عمرانی‌فر برگزار می‌شود.

بهناز گرمزنژاد، مژگان قنبری، فاطمه چمنیان، فاطمه مولوی‌پور، مژگان محمدی مزینانی، سهیلا کاویانی، هانیه محبوبی، اعظم والی‌زاده، فاطمه رضایی، سیما اهلی، بیتا قریب، مهدیه نیلوفر، محبوبه رسولی‌نژاد، معصومه کریمی، مائده‌سادات حبیبی‌فر، فاطمه‌سادات ابراهیم‌زاده، کیانا عزیزمحمدی، الهه دهقان، مائده نجف‌زاده، سمانه عسگرنژاد، عاطفه سوخته‌گرایی، عطیه اسدآبادی و وحیده جباری امیردیزج، فهرست هنرمندانی است که در این دوره از جشنواره شرکت دارند.

این هنرمندان از شهرهای تهران، کرمان، گلستان، زنجان، مازندران، البرز، قم، خوزستان، اصفهان، فارس، لرستان، مرکزی، تبریز و سایر شهرها در جشنواره شرکت کرده‌اند.

جشنواره بین‌المللی سفال و سرامیک «توراندخت» که در سطح کشور برگزار می‌شود، با بخش‌های متنوعی مانند برگزاری نشست‌های پژوهشی، ورک‌شاپ‌های تخصصی سفال و سرامیک و نمایشگاه‌های جنبی در حوزه سفال و سرامیک میزبان دوستداران هنرهای تجسمی خواهد بود. در شهر تهران، گالری زرنا به مدیریت زهرا رسول‌زاده، میزبان آثار اساتید و برگزیدگان این جشنواره هنری است.

این جشنواره، بزرگ‌ترین رویداد ویژه زنان پس از انقلاب ۵۷ است که در نخستین دوره برگزاری آن، با استقبال هنرمندان داخلی و خارجی کشور روبه‌رو شد. این رویداد به ابتکار بنیاد «توراندخت» و با مشارکت و همکاری دانشگاه‌ها و مراکز معتبر فرهنگی و هنری کشور از دی‌ ماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه «توراندخت» روز جمعه ۱۱ خرداد ماه ساعت ١۶ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه بین ساعت ١۶ تا ١۹ از این نمایشگاه در گالری زرنا به نشانی خیابان انقلاب، بین خیابان وصال و دانشگاه تهران، کوچه اسکو، پلاک ۱۰، طبقه دوم بازدید کنند.