۹ هزارتن نهاده دامی بزودی دربین دامداران یزدی توزیع می‌شود

۹ هزارتن نهاده دامی بزودی دربین دامداران یزدی توزیع می‌شود

استاندار یزد گفت: ۹ هزار تن نهاده‌های ذرت به استان یزد منتقل شده و با حدود ۱۵ درصد زیر قیمت بازار در اختیار کشاورزان و دامداران قرار می‌گیرد.

مهران فاطمی اظهار کرد: یک اتفاق بزرگی که این روز‌ها توسط مجموعه پیشگامان کویر یزد اتفاق افتاد، انتقال حدود ۹ هزار تن نهاده‌های ذرت است که مستقیما از روسیه خریداری، بارگیری و به استان یزد رسیده است.

وی با بیان اینکه این محموله چهار و نیم روزه به بندر امیرآباد رسیده و پنج روزه هم به یزد رسیده، افزود: ان شاالله این نهاده‌ها بزودی تخلیه و با حدود ۱۵ درصد زیر قیمت بازار در اختیار کشاورزان و دامداران قرار می‌گیرد.

استاندار یزد تصریح کرد: باتوجه به اینکه قبلا این مسیر طولانی بود، نهاده‌های ذرتی که به دست دامداران می‌رسید اصلا کیفیت لازم را نداشت، اما این ۹ هزار تن نهاده در کوتاه‌ترین زمان ممکن آنهم با کیفیت خوب و ارزان‌تر به دست متقاضیان خواهد رسید.

فاطمی با اشاره به این‌که یکسری مشکلاتی در حوزه راه آهن، گمرک و دامپزشکی وجود داشت که در جلسه‌ای بررسی و موانع آن برطرف شد خاطرنشان کرد:‌ ما در مسیری حرکت می‌کنیم که بتوانیم واردات را مستقیم انجام داده تا قیمت‌ها کمتر شود.