ابطال مجوز۹ صنعت فولادی دراستان یزد

ابطال مجوز۹ صنعت فولادی دراستان یزد

استاندار یزد با اشاره به اهمیت ابطال مجوز ۹ صنعت آلاینده فولادی در این استان، گفت: آلوگی امروز هوای استان یزد محصول ریل گذاری‌های نادرست گذشته و جانمایی غیرکارشناسی واحدهای صنعتی و تولیدی است.

 مهران فاطمی عصر دیروزدر جلسه با اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های استان، «یزد نوین» را سند عملیاتی استان برای توسعه پایدار و همه جانبه دانست و اظهار کرد:‌ رسیدن به اهداف توسعه‌ای از مسیر فناوری و توسعه دانش بنیان‌ها می‌گذرد و در این بین نقش دانشگاه و دانشگاهیان حائز اهمیت است.

وی با بیان این‌که دانشگاه باید در کنار دولت باشد تا اهداف توسعه‌ای به درستی اجرایی و محقق شود، افزود:‌ اطلاع رسانی و استفاده مناسب از ظرفیت رسانه از دیگر الزامات اجرایی است که باید مد نظر جامعه نخبگانی قرار گیرد.

استاندار یزد در ادامه با اشاره به اهمیت کاهش آلودگی هوای استان، گفت: آلودگی هوا یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های امروز استان است که ناشی از سوء مدیریت‌های گذشته و عدم توجه به جانمایی ایجاد صنایع در استان است.

فاطمی با بیان این‌که مدیریت و محدود کردن صنایع پرآبخواه در فلات مرکزی ایران را از جمله تصمیمات دولت سیزدهم طی دو سال گذشته دانست و بیان کرد: ممنوعیت صدور مجوز جدید و اجازه فعالیت به واحدهایی که از قبل فعالیت داشتند با کسب مجوزهای لازم در حوزه محیط زیستی از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار استان برای کاهش آلایندگی‌هاست.

وی کاهش صدور مجوز واحدهای خرد، متوسط و کلان در استان یزد از سه هزار مورد به دو هزار فقره را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان و تصریح کرد:‌ بعد از بررسی‌های انجام شده مجوز ۹ واحد فولادی آلاینده در شهرستان اردکان باطل شده است.

استاندار یزد با بیان این‌که فعالیت واحدهای صنعتی با پیشرفت ۱۰۰ درصدی در سطح استان منوط بر کسب مجوز زیست محیطی است، ادامه داد: تا دریافت مجوز لازم به هیچ عنوان اجازه فعالیت به واحدهای آماده فعالیت داده نخواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نقش آفرینی جامعه دانشگاهی در رویدادهای ملی و مذهبی و همچنین دغدغه‌های استان را ضروری دانست و بیان کرد:‌ به طور مثال مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات و آگاهی دادن به جامعه کمک می‌کند تا افراد انتخابی هوشمندانه، مناسب و درست داشته باشند.

فاطمی با بیان این‌که در بحث انتخابات اصل مشارکت مهمترین انتظار است، گفت: میزان مشارکت اقشار مختلف در انتخابات پیش رو عاملی موثر در افزایش امنیت ملی است.

استاندار یزد در پایان سخنان خود تغییرات رو به جلو و ساماندهی سریع و بهتر چالش‌های امروز کشور را در گرو داشتن مجلسی قوی دانست و تأکید کرد:‌ مجلس ضعیف قرار نیست بتواند مشکلات را حل کند و وظیفه ملی ما دعوت به مشارکت است.